"Bevingade ord" från våra Månadsmöten

På våra Månadsmöten sägs ofta många roliga kommentarer i olika sammanhang. På senaste mötet under genomgången av inlämnade kollektioner så skulle en medlem förklara hur han hade tolkat mottot: Nytänkande. Troligen kände han en viss osäkerhet ifall de som hade bedömt bilderna ansåg att bilderna följde mottot, den aktuella fotografen uttryckte sig ungefär så här:

- Ja, jag vet inte om det är så mycket "Nytänkande" men jag har i vart fall tänkt nya tankar.

Undertecknad fick då en ide´ om att samla några av alla underbara kommentarer som fälls på våra måndsmöten på en speciell plats här på Hemsidan. I så fall måste alla medlemmar också hjälpa till och nominera klubbens "Bevingade ord/kommenterer" till mig så att jag kan notera jag ner dem. Är det här en kul idé eller inte?

Skriv gärna en kommentar till det här inlägget och säg vad du tycker. Det kanske rentav är lite "Nytänkande" för att få in lite mer av humor på Hemsidan.

Dick Wåhlin 

Etiketter: bevingade ord

Kommentera gärna:

Senaste inläggen

Senaste kommentarer

Bloggarkiv

Länkar

-

Etikettmoln